Kurser - LOF Vesthimmerland

LOF Vesthimmerland

Viden i bevægelse

  •  
     
    ”Solhilsen” Yoga for "travle bier" Aars
    Start: 04.11.17
    lørdag 10:00
    Victoria Vladimirovna Nord
    Aars, vb24 Klinik og træning
  • @navn
     
    Bagekursus 2. del
    Start: 07.03.18
    onsdag 19:00
    Gert Wolff
    Farsø, Farsø Skole
  •  
     
    Beskæring af buske og træer - Farsø
    Start: 28.10.17
    lørdag 09:00
    Finn Slaikjer
    Farsø, Farsø Skole
  •  
     
    Førstehjælp 4 timer Vitskøl
    Start: 03.02.18
    lørdag 10:00
    Jørn Bloch
    Ranum, Vitskøl Klostew
  •  
     
    Harmonika Års
    Start: 10.01.18
    onsdag 19:00
    Steen Kærsgaard
    Aars, Østermarkskolen
  •  
     
    Internettet og Billedbehandling med Picassa 3
    Start: 10.01.18
    onsdag 17:00
    Lone Cecilie Jensen
    Farsø, Farsø Skole
  •  
     
    Malerkursus
    Start: 21.10.17
    lørdag 10:00
    Laila Eskedal
    Farsø, Galleri 14
  • @navn
     
    Pølsemageri
    Start: 23.01.18
    tirsdag 17:00
    Steffen Mygind Klausen
    Farsø, Det lille slagterhus
  • @navn
     
    Ølbrygningskursus - Farsø
    Start: 03.03.18
    lørdag 09:00
    Jørgen Sonne Kristensen
    Farsø, Farsø Skole
 

Er startet

  •  
     
    FVU matematik
    torsdag 19:00
    Lone Cecilie Jensen
    Farsø, Farsø Skole
  •  
     
    FVU-dansk
    tirsdag 19:00
    Lone Cecilie Jensen
    Farsø, Farsø Skole
  •  
     
    Harmonika Års
    onsdag 19:00
    Steen Kærsgaard
    Aars, Østermarkskolen
  •  
     
    Hensyntagende Pilates - Aalestrup
    onsdag 08:30
    Viola Johanna Fernstrøm
    Aalestrup, Ålestrup Fysioterapi- Ålestrup
  •  
     
    Hensyntagende Pilates - Aalestrup
    onsdag 10:00
    Viola Johanna Fernstrøm
    Aalestrup, Ålestrup Fysioterapi- Ålestrup
  •  
     
    Hensyntagende Pilates - Aalestrup
    torsdag 08:30
    Mette Broen Pedersen
    Aalestrup, Ålestrup Fysioterapi- Ålestrup
  •  
     
    Hensyntagende Pilates - Aalestrup
    torsdag 16:30
    Viola Johanna Fernstrøm
    Aalestrup, Ålestrup Fysioterapi- Ålestrup
  •  
     
    Hensyntagende Pilates Aars- For øvede
    mandag 16:30
    Palle Ejner Willemoes Hansen
    Aars, vb24 Klinik og træning
  •  
     
    Hensyntagende Pilates Aars- For Øvede
    mandag 15:00
    Palle Ejner Willemoes Hansen
    Aars, vb24 Klinik og træning
  •  
     
    Hæklekursus
    fredag 17:00
    Britt Vestby
    Aars, Års Skole
  •  
     
    It i hverdagen
    onsdag 18:30
    Lone Cecilie Jensen
    Farsø, Farsø Skole
  •  
     
    Motion og Samvær 2 Farsø
    tirsdag 16:15
    Gitte Velling
    Farsø, Sundhedscentret
  •  
     
    Motion og Samvær 2 Løgstør
    onsdag 14:30
    Eva Winther Nielsen
    Løgstør, Bøgely
  •  
     
    Motion og Samvær 2 Vester Hornum
    mandag 09:30
    Lisbet Andersen
    Farsø, 4 kløveren
  •  
     
    Motion og Samvær 2 Ålestrup
    tirsdag 14:30
    Gitte Velling
    Aalestrup, Rosengaarden
  •  
     
    Motion og Samvær 2 Års
    tirsdag 13:00
    Victoria Vladimirovna Nord
    Aars, Aars Idrætsklub
  • @navn
     
    Møbelpolstring
    torsdag 18:30
    Svend Jensen
    Farsø, Værksted ved Fønix Komfort
  •  
     
    Yoga for alle - Aars
    tirsdag 16:30
    Victoria Vladimirovna Nord
    Aars, vb24 Klinik og træning
  •  
     
    Yoga for alle - Aars
    torsdag 11:30
    Victoria Vladimirovna Nord
    Aars, vb24 Klinik og træning
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Kalender